Den stromů v 1. C

Ing. Zuzana Štalmachová

• Ing. Zuzana Štalmachová

V pondělí 21. října si děti z 1. C připomněly svátek stromů. Zaměřily se na poznávání a tvoření stromů. Nejdříve jsme si ve třídě povídali o tom, jaké jsou jeho základní části, jaký mají význam pro přírodu a pro nás. Společně jsme vytvořili model stromu. Kmen a větve byly ze stočeného papíru, kořeny si děti nakreslily a vystřihly z papíru. Korunu stromů tvořily větvičky nasbírané z různých druhů stromů. K těmto větvičkám pak děti přiřazovaly plody, jako jsou šišky, kaštany a žaludy.

Během vycházky, která následovala po přestávce, děti pozorovaly stromy v okolí naší školy, jejich listy i kůru. Učily se rozeznávat jednotlivé druhy stromů a pomocí metody frotáž si na papír otiskly strukturu kůry.

Celý den byl pro děti nejen zábavný, ale také poučný. Uvědomily si, jak jsou stromy důležité pro naši planetu a proč je potřeba je chránit.