Článek

Výlet 8.B za poznáním

Profilová fotka

Mgr. Martina Smíšková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Šárka Zgarbová

V pátek 21. 6. 2024 jsme se vydali na výlet za poznáním do Opavy. Navštívili jsme Slezské zemské muzeum, kde jsme si prohlédli expozici Encyklopedie Slezska zaměřenou na historii tohoto území od pravěku po současnost, a také Přírodu Slezska, kde jsme se seznámili s přírodními podmínkami našeho regionu. Před vstupem do muzea nás překvapil vzrostlý jinan dvoulaločný, typický pro jihovýchodní Asii. Poté jsme se prošli historickým středem města a prohlédli si probíhající rekonstrukci původního obchodního domu Breda. Žáci se dověděli, že na místě současného obchodního domu stál dříve pivovar Zlatovar. Tyto informace pro ně byly velkou novinkou a nyní už chápou, proč středem nového obchodního centra prochází desítky metrů vysoký komín. Cesta zpět byla úmorná vzhledem k vysokým teplotám a komplikovanější dopravě. Vše jsme ale zvládli a žáci tak z bruntálského nádraží odcházeli domů spokojení.

Galerie