Pevnost poznání nudu zahání

Konec roku se blíží a žáci 4. A jeli na výlet do Olomouce za poznáním a to doslova. Ranní vstávání a odjezd linkovým autobusem v 6:40 hodin nikomu problém nedělal, a proto po malém občerstvení na vlakovém nádraží v Olomouci jsme se přemístili do Pevnosti poznání.

Zde jsme již jen bádali, přemýšleli, četli, zjišťovali nové informace a hlavně se dobře bavili. Odvážnější z nás vyzkoušeli stav beztíže na gyroskopu.

Následně jsme se přemístili do botanické zahrady- rozária, kde jsme si od přemýšlení odpočinuli a dobře se občerstvili. Pojedly se i svačinky, co připravily asi maminky.

Čas rychle běžel, a tak jsme pospíchali na vlak a hurá zpět do Bruntálu. Na zpáteční cestě byly povoleny mobily, takže děti sledovaly filmy a hrály hry. Čas při cestování žákům rychle uběhl a po 90 minutách jsme vystoupili na bruntálském nádraží.

Den jsme si užili.