Exkurze v České televizi

Mgr. Václav Severa

Ve středu 22. května 2024 se štáb školní televize Cihelka zúčastnil exkurze v České televizi, studio Ostrava.

Exkurze probíhala prohlídkou dvou studií. Jedno studio známe z vysílání ČT24, kde běží zprávy a ve druhém studiu se natáčejí pořady jako je Dobré ráno, Šikulové, Sama doma a další. Mohli jsme si vyzkoušet, jak moderátoři čtou zprávy z čtecího zařízení, jaké je to se posadit před kameru ve studiu a také jsme si vyzkoušeli kouzla s greenscreenem.

Následovala návštěva stříhacího a zvukového studia, kde se provádí střih a úprava pořadů, vkládají se různé titulky, texty apod. Poté jsme navštívili místnost režie, kde se vše řídí.

Exkurzi jsme si náramně užili, poznali jsme práci v televizi a možná i nějaké poznatky zužitkujeme v naší redakci školní televize.

V odpoledních hodinách jsme navštívili sportovní stadion ve Vítkovicích a také jsme se chtěli podívat do fanzony v Ostravar aréně, kde probíhá MS v ledním hokeji. Bohužel bylo zavřeno, žádný zápas s v tu dobu nehrál….