Jarní putování parkem

Krásné počasí si žáci 4. A dne 14. 5. užili v parku. Zde proběhla výuka, kdy se žáci v rámci přírodovědy zamýšleli nad rostlinami i živočichy z ekosystému park. Více hlav ví taktéž víc, a proto se u stolů pracovalo s velkým nasazením. Žáci poté obdrželi dalekohledy a vydali se na putování parkem za hlasy ptáků. Viděli kachny, kosy, holuby. Pozornosti neunikly ani ruměnice pospolité či malí hraboši.

Přestávka, svačina a tělocvik- šplh, běh přírodou a plnění úkolů, které připravilo Středisko volného času. Žáci si tak protáhli nejenom tělo, ale i mozkové závity. V parku se nám líbilo a bylo radostné pozorovat, jak žáci spolupracují a výuku si užívají. Věřím, že nové znalosti jako zlatice, šeřík, jedovatý tis červený, roháč i to, že park je ekosystém, který vytvořil člověk pro relaxaci, žáci uplatní i nadále.