Článek

Radost ze setkání

Profilová fotka

Mgr. Lenka Ringlová

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Veronika Slámová

Dne 25. 3. 2024 jsme strávili příjemné dopoledne – děti z MŠ Pionýrská a žáci 7. A. V učebně přírodopisu nám paní učitelka Slámová připravila „poznávačku“ několika živočichů našich zahrad. Na některé jsme si mohli sáhnout, některé jsme pozorovali mikroskopem či zkoumali lupou. Strašilky, berušky vodní, ruměnice pospolné, svinky, stínky, žížaly. Naprosto nás nadchl nádherný motýl, otakárek fenyklový, který se vylíhnul ve škole.

naší třídě jsme si dali svačinku, kterou připravili žáci se svými maminkami. Moc děkujeme!

Formou her a vyrábění jsme přivítali jaro. Házení vajíček do bříška zajíčkovi a kroužků do hnízda, vázání mašlí na pomlázku, vytvoření vlny ovečce či barevné lepení jarní louky, hledej čtyřlístek, labyrint. Za pomoci sedmáků si děti vyrobily slunéčko sedmitečné z papíru, krabičku, zajíčka a ze slaného těsta ozdobu s jarním motivem.

Hezky jsme si užili společné chvíle a těšíme se na návštěvu do MŠ. Krásné a voňavé jarní dny!

Galerie