Vylíhl se nám Hypolimnas monteironis

Mgr. Bohumila Mikulková

• Mgr. Bohumila Mikulková

Žáci 2. A mají jedinečnou možnost se starat a z blízka pozorovat denního exotického motýla, jehož domovem je Afrika.

Na vlastní oči děti sledovaly umístění darované kukličky motýlka na rostlinku a za čtyři dny (v hodině angličtiny) se nám tento krásný létající drahokam vylíhl.

Motýlek je umístěný v síťovém válci určeném pro motýlky, aby si nepoškodil křidýlka.

Bohužel jsme neměli možnost pozorovat všechny tři motýlí fáze, z vajíčka na housenku a proměnu z housenky na kukličku, ale fáze z kukličky na motýla nám neunikla.

Snad někoho tento druh entomologie nadchne a děti budou mít na co vzpomínat, o čem vyprávět nebo se entomologie stane jejich profesí, koníčkem…kdo ví.

Děkujeme Pepíčkovi Miterkovi a jeho rodičům, kteří nám darovali kukličku exotického motýlka a umožnili nám vidět i sdílet tento netradiční zážitek.