Článek

Z housenky krásným motýlem

Profilová fotka

Mgr. Veronika Slámová

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Veronika Slámová

V průběhu května se třída 6.B v hodinách přírodopisu stala součástí projektu vývoje motýlů. Společně jsme sledovali a zaznamenávali skoro každý den, jak se nám zvětšovaly housenky babočky kopřivové. V hodinách jsme je přeměřovali a sledovali, jak nám rostou před očima. Po 9 dnech se nám začaly naše housenky kuklit. Žáci mohli sledovat celý proces kuklení po celý den. Po pár dnech jsme naše kukly přemístili do malé voliéry a netrpělivě čekali, kdy se na svět vykuklí krásní motýlci. V průběhu pátečního vyučování se nám stihli 4 motýlci vykuklit. Společně jsme jim připravili potravu na víkend a čekali na lepší počasí na vypuštění do přírody. Přes víkend se nám vykuklili tři další opozdilci. V pondělí jsme je za doprovodu 1. B vypouštěli na školní zahradě na svobodu.

Žákům se celý proces vývoje náramně líbil. Motýly si pojmenovali jmény a v průběhu vývoje je střežili a bedlivě pozorovali.

Galerie