Článek

MIKULÁŠ V 1. A 2. TŘÍDÁCH

Profilová fotka

Mgr. Kateřina Šebestová

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Daniela Kozůbková
  • Mgr. Jitka Hájková
  • Mgr. Marie Spáčilová
  • Mgr. Ivana Sekaninová

Rok s rokem se sešel a na dveře ťuká Mikuláš s andělem a s čertem. Tuto tradici si v pátek 3.12. připomněli žáci 1. a 2. tříd.

Děti v kostýmu anděla nebo čerta si vyslechly příběh o sv. Mikuláši. Pekelně se zapotily u počítání čertovských příkladů. Andělsky přečetly slova a pohádku. Také si zatančily, zazpívaly a vyrobily si čertíka a anděla.

A potom se to stalo! Někdo zabouchal na dveře. Všichni se lekli a schovali se pod lavice. Paní učitelka nebojácně otevřela a za dveřmi ležel pytel. Kdo ho tu nechal? Čert nebo Mikuláš? A protože byl plný sladkých dobrot, už víme, kdo nás ve škole tajně navštívil.


Galerie