Znovu spolu

• Mgr. Daniela Kozůbková
  • Mgr. Kateřina Šebestová
#ctenarsky-krouzek

V duchu motta ZŠ Bruntál, Cihelní 6 pro tento školní rok - “ZNOVU SPOLU“ - pracujeme také VE ČTENÁŘSKÝCH KLUBECH V 1. TŘÍDÁCH.

Setkávají se v nich děti, které si díky zajímavým aktivitám prohlubují své čtenářské dovednosti.

Tak jako my, i Izadora šla v září poprvé do školy. Jenže my jsme děti a ona je na půl víla a na půl upírka. Má tedy chodit do vílí nebo upíří školy? Tuto napínavou knihu si čteme s dětmi z 1.B ve čtenářském klubu. A nejen to. Také si hrajeme na pohádky, skládáme písmenka, čteme slova a hrajeme hry na rozvoj komunikace.

Děti z 1.A dělají v klubu podobné věci. Začínají vždy zajímavou hrou či rytmizací říkadel a pokračují čtením pohádky či příběhu s využitím metod kritického myšlení. Čím více písmen známe, tím více děti samostatně nahlas čtou a také píšou. V klubu však všechny nejvíce baví čtenářské hry. Např.: Pohádkohraní, Slovní expres nebo Story cubes.

Malou ochutnávku aktivit můžete sledovat na fotografiích a tím jsme i s vámi ZNOVU SPOLU.