Říjnové výzvědy od sklepa až po půdu

Mgr. Alena Bohačíková

#casopis

Konec října náleží tradičnímu americkému svátku. Uhodli jste. Jedná se o Halloween. Ten patří ke známým svátkům. Je to den, kdy se dlabou dýně a děti v Americe chodí na koledu.

My se můžeme jen dohadovat, jestli by u nás v Bruntále někdo otevřel večer a v noci dveře koledníkům, kteří by stáli v chodbě převlečení třeba za upíra.

Většina z nás si alespoň vyzdobí pokoj, ale takový Američan utratí za Halloween v přepočtu celých 3565 Kč.

Na zvyky, které dodržují 31. října, jsme se zeptali žáků naší školy.

Vyzpovídali jsme Tadeáše Veverku z 2. B, který nám řekl, že se jednou převlékl za skeletona. Ještě ve školce.

Klára Dvořáková z 6.A nám prozradila, že si vyzkoušela kostým ducha.

Natka Medková ze 7. A přiznala: „Měla jsem originální kostým. Byla jsem za krvavou roztleskávačku.“

Tereza Kutá z 6.A. si na sebe kdysi vzala legrační kostým klauna.

Zašli jsme i do 3. A. a Hanička Kubjátová si s námi popovídala o svém zážitku ze školky. Převlékla se za Popelku.

Sára Čonková z 3.A. si oblékla kočičí kožíšek.

Petr Alidis z 2.B šel za piráta.

Ani naši redaktoři nezůstali pozadu. Katka Šemberová šla za dýni, i když se přiznala, že dýňovou polévku by si nedala.

Šťastný Halloween přejí redaktoři Cihláčku.