Článek

Prožili jsme úžasný poznávací výlet v Pevnosti poznání

Profilová fotka

Mgr. Bohumila Mikulková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Bohumila Mikulková
  • Mgr. Ivana Češková


Dne 7. 10. 2021 navštívila třída 4. A a 4. B Pevnost poznání. Žáky čekaly kreativní a vzdělávací dílny, které byly zaměřeny na historii: Život ve středověkém městě. Společně s lektory jsme se přesunuli do temného středověku, který byl plný králů, hradů, loupežníků a rytířů. Děti prozkoumaly a vytvořily vznik prvních středověkých měst. Už víme, jací byli lidé dříve a jaká byla řemesla.

Další skupina měla zaměření na geografii s názvem Nezadržitelná voda. Lektoři se dětem snažili přiblížit krajinu zasaženou povodní. Žáci si vyzkoušeli model zátopové oblasti, jak předejít hrozivému nebezpečí s nutností evakuace, či vynalézt plovoucí města, která povodně neohrozí.

Závěrečnou hodinu jsme využili k prohlídce jednotlivých pater se zaměřením na vesmír, biologii, lidské tělo a fyzikální jevy.

Domů jsme se vrátili plní zážitků a nadšení.

Galerie