Článek

Jdeme za pohádkou

Profilová fotka

Mgr. Daniela Kozůbková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Daniela Kozůbková
  • Mgr. Kateřina Šebestová

Za ZŠ Cihelní a dost možná ještě kousek dál je zahrada. Není to však obyčejná zahrada! Je to zahrada kouzelná – pohádková.

U jezírka tam pobývá vodník, v altánku Sněhurka, kolem stromů létají čarodějnice, lehce zde našlapuje princezna, poskakuje tu šašek, narazit tu můžete také na hajného, prodavače, ptáčníka, zahradníka nebo se dostanete ke Dlouhému, Širokému a Bystrozrakému či k Brouku Pytlíkovi.

Není tomu tak každý den, i když zahrada své kouzlo neztrácí ani během všedních dnů. Tu správnou pohádkovou atmosféru, kterou navodili žáci 5. A a 5. B., si vychutnali prvňáčci se svými rodiči a sourozenci dne 27. 9. 2021.

Naši nejmenší prošli si 12 stanovišť, kde si vychutnali nejen vůni stromů, ale ověřili si také svůj hmat, schopnost porovnávat nejen velikost různých předmětů a zvířat, znalost některých písmen a zažili mnoho pohybu i legrace.

První setkání s nedávno nově zařízenou školní zahradou bylo zkrátka jako v pohádce! 

Galerie