Účast v okresním kole

Mgr. Lenka Ringlová

• Mgr. Lenka Stromská
  • Věra Uhlířová

V listopadu se naši žáci účastnili okresního kola Pythagoriády, která se konala ve Středisku volného času Krnov.

V kategorii za 7. ročníky naši školu reprezentoval Josef Šumšal a Jan Kubík. V kategorii za 9. ročníky Donncha Birchall a Václav Haša. Byla to velká příležitost porovnat své matematické dovednosti a vědomosti s ostatními žáky v okrese Bruntál.

Gratulujeme a přejeme vám dostatek matematických příležitostí na cestě za poznáním.

Ukázka příkladu pro 7. roč.: Přestupný rok je rok, který je o jeden den delší než běžný rok. Nastává, když je rok dělitelný číslem 4. Je-li ale rok dělitelný také číslem 100, rok přestupný nebude, ledaže by byl dělitelný také číslem 400, pak by přestupným rokem byl. Kolik přestupných roků bude mezi roky 2022 a 2522?

Pro 9. roč.: Jeden pomeranč stojí stejně jako jeden banán a jedna jahoda dohromady. Za jeden pomeranč a jeden banán zaplatíme stejně jako za pět jahod. Vypočítej cenu jednoho pomeranče a jednoho banánu, když jedna jahoda stojí 4 Kč.