Článek

Mravenčí dny

Profilová fotka

Mgr. Vladislava Holásková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Vladislava Holásková
  • Natálie Dočková

Ve dnech 15. – 16. 9. proběhla v přípravné třídě projektová výuka na téma Mravenec, která navazovala na vzdělávací program Les všemi smysly. Děti se u klavíru přivítaly zmelodizovanou básničkou Mravenec, jejímž autorem byla paní asistentka Natálka. Dále vypracovávaly pracovní list zaměřený na zrakové rozlišování a předpočetní dovednosti. Nechybělo ani prohlížení knihy - leporela o životě mravenců. Děti se také seznámily s životním cyklem mravence, své nabyté znalosti si ověřily na pracovním listě v podobě doplňovacího cvičení. Že mají šikovné ruce dokázaly děti při výrobě mraveniště a mravenců. Za svoji pilnou práci se odměnily shlédnutím poučného příběhu Mravenčí polepšovna. Mravenčí dny byly opravdu vydařené! 


Galerie