Infoseminář

Mgr. Anna Carbajo

• Mgr. Anna Carbajo

Na jakou školu z 9. třídy? Jaké obory jsou žádané na trhu práce? Na toto téma byl zaměřen seminář pro žáky 9. ročníku, který vedla paní Bc. Jana Ondrášková DiS z Úřadu práce – IPS v Bruntále.

Budoucí středoškoláci se seznámili s činností IPS, jaké nároky a požadavky mají zaměstnavatelé na uchazeče o práci, zjistili, že umět cizí jazyk je opravdu důležité, podívali se i do statistik oborů, které potřebuje náš region. Seznámili se i s profesní orientací podle typu osobnosti.

Jakou školu si vyberou a jak se bude vyvíjet jejich budoucnost, záleží už jen na nich samotných.

Anna Carbajo