Mikrosvět

• Mgr. Vladislava Holásková
  • Mgr. Lucie Starobová
  • Mgr. Martina Smíšková

V pátek 20. 5. se děti přípravné třídy ocitly na školní zahradě, kde je přivítala paní učitelka Starobová a Smíšková. Paní učitelky druhého stupně si pro děti připravily takřka badatelské aktivity. Děti měly možnost podívat se na ty nejmenší tvory naší přírody za pomocí mikroskopů či lupy. Nejdříve měly za úkol uhodnout, co se skrývá na obrázku, který byl pořízen z mikroskopu. Poté pozorovaly pod mikroskopem šupinu, hlavu a nohy mouchy, peří ptáků, nohu od pavouka a rozloženou hlavu kobylky. Následně jsme nahlédli do jezírka a pozorovali okem i pod mikroskopem život na vodě i pod ní. Na závěr si do speciálních plastových kelímků s lupou mohly děti nachytat jakýkoliv hmyz ze zahrady. Úlovky byly převeliké zvláště v podobě mravenců či jedné včely. Za velmi poučný a zábavný program děkujeme.