Článek

Adaptační dny přípravné třídy

Profilová fotka

Mgr. Marie Spáčilová

Vytvořeno:

Datum konání:

Spoluautoři:

V průběhu prvního týdne nového školního roku prožily děti z přípravné třídy adaptační dny, během kterých měly možnost se navzájem poznat a skamarádit a zažily mnohá dobrodružství.

V úterý 5. 9. 2023 podnikly dobrodružnou výpravu za pokladem, který byl ukryt v Malé Morávce. Po cestě autobusem se za pomocí mapy vydaly hledat truhlu s pokladem. K jejímu otevření potřebovaly kód, který získaly plněním úkolů na 8 stanovištích. Putování bylo úspěšné a děti si v truhle vybraly plyšáčka.

Ve středu 6. 9. 2023 navštívily Okresní myslivecký spolek. Zde pro ně byla připravena různá stanoviště, na kterých děti plnily úkoly – poznávaly zvířata, házely na cíl, poznávaly zvuky zvířat, … Dověděly se o způsobu života některých lesních zvířat a na závěr dopoledne si opekly špekáčky.

Poslední adaptační den jsme zavítali do Nové Pláně. Děti potěšila svačinka u Slezské Harty, obdivovaly kotvící lodě a procházku jim zpestřily losované úkoly. Závěr výletu si užily na dětském hřišti.

Všechny tři adaptační dny jsme si moc užili a těšíme se na další společné zážitky.

Galerie