Článek

Nejvyšší hora Jeseníků pokořena

Profilová fotka

Mgr. Jitka Hájková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Hana Veverka Kociánová

Ve třetí třídě jsme poznávali Bruntál a jeho okolí. Takže nebylo zbytí a výlet 3.A měl jasný cíl. Dne 27.6. jsme vyjeli na Ovčárnu a šlapali na Praděd. Počasí se střídalo, chvilku zima, chvilku teplo. Praděd byl ukryt v mracích, ale přesto jsme měli štěstí a krásný rozhled si užili z Rozhledny Praděd, která je ve výšce 1563 m. n.m. Výtah nás vezl celých 73 metrů, a poté jsme již koukali na krásnou přírodu kolem nás z ptačí perspektivy.

Po odpočinku a dodání energie ze svačinek, jsme se vydali na chatu Barborku. Tam jsme doplnili tekutiny a šlapali dál po modré turistické značce nad Bílou Opavou 6 km do Karlovy Studánky k vodopádům. Cesta to byla zapeklitá. Kořeny, kameny, voda a nohy, kterým se již moc nechtělo. Vše jsme zvládli a odměnou byl nejen dobrý pocit, ale i studené osvěžení.

Výlet jsme si užili a já musím pochválit všechny děti za vzorné chování v přírodě i v meziměstských autobusech. Byl to prima den.

Galerie