Článek

Holoubka bychom prý upekli …

Profilová fotka

Mgr. Daniela Kozůbková

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Jitka Hájková
  • Mgr. Ivana Sekaninová
  • Mgr. Taťána Janíková
  • Mgr. Ivana Češková
  • Mgr. Kateřina Šebestová
  • Mgr. Petra Zavadilová

Na 60 stupňů. – NE!

Na 100 stupňů. – NE!

Na 35 stupňů. – NE!

Na 250 stupňů. – To už byste ho vážně upekli!

Na 145 stupňů. – NE!

NE! Nejde o kulinářský zážitek. Jedná se jen o ukázku rozhovoru.

Chceme se totiž pochlubit zážitkem ze setkání s holoubkem diamantovým. Tento pták totiž miluje horko. Ale naše parné léto s teplotami kolem 30 °C by mu nestačilo. Nejlépe se cítí v rozpáleném pouštním písku na (hádejte, na kolik stupňů dosáhne polední žár slunce v poušti) více než 70 °C.

Tento vzácný druh chovného ptactva - i jako mnoho dalších opeřenců z Austrálie, Asie nebo z Evropy - nás navštívil s přednáškou OD ZÁCHRANNÝCH PROGRAMŮ K CHOVATELSTVÍ společně s RNDr. Bc. Jaromírem Vachutkou dne 30. 5. 2023.

Připojené fotografie živých účastníků přilétnou s mnohem výmluvnějšími informacemi než další desítky slov …

 

Galerie