Článek

Ruce si budeme umývat pečlivěji...

Profilová fotka

Mgr. Petra Zavadilová

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Annika Tallová

Děti ze 3.C se už těší na červen, kdy mají všechny svátek – MDD. O tom, že je 5. květen Mezinárodním dnem hygieny rukou jsme ale nevěděli. Dozvěděli jsme se to až na akci, kterou pořádala pro školy, ale i pro veřejnost nemocnice v našem městě.

Sestřičky a také paní doktorka vyprávěla dětem o hygieně a nutnosti dodržování hygienických zásad, nebezpečí nemocí, které nám hrozí, pokud si dostatečně nebudeme umývat ruce. Paní doktorka nás nejen poučila pomocí obrázků, ale také vyzkoušela ze znalostí zábavnou formou.

Nejzajímavější aktivitou bylo však prověření čistoty našich rukou. Všichni si nejdříve své ruce umyli dezinfekčním gelem a poté vložili do lékařského přístroje. A jak jsme byli překvapeni! Na umytých rukou se zobrazily nečistoty, které jsme vůbec nečekali. Ruce si budeme nyní umývat mnohem pečlivěji.

Návštěva nemocnice byla zajímavá a potěšili nás i drobné dárky, které jsme si odnesli.

Galerie