Článek

Knihovna má knížky i pro nečtenáře....

Profilová fotka

Mgr. Petra Zavadilová

Vytvořeno:

Spoluautoři:

  • Mgr. Jitka Hájková
  • Annika Tallová

Žáci 3.A a 3.C navštívili v úterý 2.5.2023 Městskou knihovnu v Bruntále, kde se zúčastnili knihovnické lekce s názvem – KOMIKSOVÉ PŘÍBĚHY.

Paní knihovnice děti hned na začátku překvapila otázkou: „KDO NERAD ČTE?“ I když dětí, které nemají čtení v oblibě, bylo velmi málo ukázala jim i knížky pro nečtenáře. V nich je minimum textu, nebo jde pouze o vyprávění pomocí obrázků. Takovýto druh literatury tvoří spisovatel PAVEL ČECH, který svá díla také ilustruje. Dozvěděli jsme se, že autor v minulosti navštívil naše město, které si oblíbil a je pro něj velkou inspirací.

Z jeho tvorby žáky nejvíce zaujala kniha Mráček, ostatní jeho knížky však také stojí za pozornost.

Galerie