Středa 23. ledna 2019
Svátek má:  Zdeněk

Zvířátka by v zimě hlady trpět neměla


Co vše patří do krmelce, krmítka, koroptví budky, na slanisko či do zásypu, to vše si žáci 3. A připomínali na druhé lekci dne 4. 12. v Okresním mysliveckém spolku Bruntál pod vedením zkušené lektorky Ing. Karly Hynštové.

Semínka, seno, obilniny (pšenice, oves, kukuřice), brambory, chléb, ovoce i zelenina, kaštany, žaludy, bukvice a samozřejmě sůl kamenná, to vše je potřebné, aby zvířátka v lese zimu přežila.
Ne všechna zvířata se totiž uloží k zimnímu spánku jako jezevec či ježek.
Děti si zkoušely sníst potravu jako lesní zvěř svírákem - pusou bez dotyku rukou. A už jsme u myslivecké mluvy, kterou si žáci připomněli a naučili se pojmenovat paroh.

Věděli jste, že paroh má pečeť i korunu? Také si všichni pohladili parůžky obrostlé lýčím, které jsou postupně vytloukány, obrušovány. Známe již, jaký je rozdíl mezi kazatelnou a posedem.

Na pracovních listech si děti osvojily stopy zvěře, které mohou pozorovat na sněhu. Každý si také vytvořil svůj pracovní list, kde kombinoval krmná myslivecké zařízení, stopy, zvířátka i jejich potravu. Práce se všem zdařila a odměnou se žákům staly nejen nové informace, ale i obrázek sojky, která svůj revír v lese bedlivě hlídá.
Nezapomeňme, že zvířátka v lese, hlavně v zimě potřebují naši pomoc. Proto jim nazdobme vánoční strom, který je plný dobrot. Děkujeme za příjemně prožitý netradiční výukový den. Lovu zdar!

4.12.2017 (zobrazeno: 1496)
Jitka Hájková


počet obrázků: 26
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Ředitelské volno
Z důvodu rekonstrukce školy vyhlašujemeve dnech 30.1.2019 a 31.1.2019 ředitelské volno.

Výdej vysvědčení
Vysvědčení za I. pololetí bude vydáno v úterý 29.1.2019.

Pololetní prázdniny
Pololetní prázdniny budou 1.2.2019.

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis