Pátek 26. dubna 2019
Svátek má:  Oto

Zažili jsme pravěk

V úterý 20. 2. 2018 byl 1. vyučovací blok pro 4. A,  4.B ve znamení pravěku.

Ne, že by se u nás proháněli mamuti, ale v dopolední výuce jsme si povídali o pravěku. Žáci se „proměnili“ ve dvě pravěké tlupy a třídy v jeskyně obývané homo habilis.

Víte, proč si lovci tlup na náhrdelníky navlékali zuby tygrů šavlozubých nebo jeskynních medvědů? Jak a kdy začali pravěcí lidé zobrazovat zvířata a výjevy z lovu na stěny jeskyní? Čtvrťáci už to ví a dokonce si sami vyzkoušeli vytvarovat ze samotvrdnoucí hmoty zuby, které navlékali na své náhrdelníky, nebo se pustili do práce se suchým pastelem na balicí papíry.

Podařilo se nám probudit k životu sopky, které jsou neodmyslitelnou součástí prehistorických výjevů. Pokus zvaný SOPKY si žáci vyzkoušeli během skupinové práce. Stačilo málo: jar, červená potravinářská barva, kypřící prášek a ocet.

Výrobou zbraní a pravěkým tanec žáci ukončili netradiční výuku plnou zážitků.

20.2.2018 (zobrazeno: 1815)
Bohumila Mikulková, Iva Češková


počet obrázků: 46
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis