Úterý 16. října 2018
Svátek má:  Havel

Žáci 3. A - badatelé

Žáci 3. A jsou badatelé. Jak je to možné? Protože se v pátek 1. 12. zúčastnili nového přírodovědného výukového programu na SVČ Bruntál. Program BADATELÉ je zaměřen na pozorování zvířat. Je rozdělen na několik témat:
bezobratlí
šneci
pavouci
plazi
savci
ptáci

Žáci pozorují zvířata pomocí kelímkových lup, entomologických pinzet, lup a své poznatky zapisují do připravených pracovních listů. Mají předem určené živočichy, kteří jsou doporučeni k bádání.
Z pracovních listů:
Srovnej zuby králíka a morčete.
Opatrně si vytáhni potkana z prvního terária. Jmenuje se Raspuša a nekouše.
Prohlédni si lupou peří, které pokrývá tělo papouška. Pozoruj vajíčko andulky a křepelky.
Zakresli rozdíly. Prohlédni si svlečku pavouka pomocí lupy a pinzety.
Prozkoumej si všechny plazy (krokodýly, želvy, ještěry a hady) a zjisti, kteří mrkají.
Přečti si na kartičce na teráriu, čím se živí šneci a zapiš informaci.
Vyber si jeden druh šneka, dej ho do krabičky a lupou si jej pořádně prohlédni.

Žáci byli programem nadšeni. Na fotografiích uvidíte, že zvířata opravdu pořádně prozkoumali. Někteří si dokonce takové mazlíčky přejí najít pod vánočním stromečkem.
Děkuji paní Marcele Rozprýmové za připravený program.

3.12.2017 (zobrazeno: 1122)
Jitka Hájková


počet obrázků: 22
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis