Úterý 23. května 2017
Svátek má:  Vladimír

Výbuch bude v jedenáct


     Minulý týden přišel Kuba do školy a povídá: „ Paní učitelko, uděláme si nějaký experiment? Nejlépe, aby to vybuchlo“, dodal. Takové výzvě se nedalo odolat. Den před samotným pokusem, mi na konci vyučování Kristýna povídá: „Paní učitelko, nezapomeňte koupit prášky na ten experiment!“.

    A tak v pátek 31. 3. jsme ve 3.C začali experimentovat. Vytvořili jsme vědecké skupiny, připravili si odměrné válce a pokus mohl začít. Každá skupina smíchala barvu s vodou, přilila kyselinu octovou  ( 8% ocet), přidala uhličitan sodný (prášek do pečiva) a pak to začalo. Roztok začal šumět a tekutina stoupala vzhůru, až se přelila přes nádobu. „ Téda, jé, jů….,“ volali malí vědci nadšením. Následně jsme celý pokus náležitě zapsali a zdokumentovali.

     PS: Výbuch se naštěstí nezdařil, pokus dopadl dobře!

                                                                                                              Kateřina Šebestová

2.4.2017 (zobrazeno: 395)
Kateřina Šebestová


počet obrázků: 17
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Setkání dětí a rodičů prvních tříd

Srdečně vás zveme na tradiční setkání dětí a rodičů budoucích prvních tříd, které se uskuteční ve středu 31. 5. 2017 od 16 hod. Vice informací naleznete zde.

Informace
k zápisovým lístkům a odvolání naleznete
zde.
Školní časopis