Pátek 23. února 2018
Svátek má:  Svatopluk

Víte, co umí voda a vzduch?

Žáci 3. A měli po dobu 14 dnů netradiční výuku prvouky.

Důraz byl kladen především na metodu Inquiry-based science educatiom  (IBSE). Tato metoda vznikla jako reakce na snižující se zájem žáků o přírodovědné obory. Do českého jazyka je nejčastěji překládána jako badatelsky orientovaná výuka (BOV).

Cílem aktivizační metody - výuky bylo vzbudit badatelský zájem u žáků - objevovat, pozorovat, nacházet, vyvozovat a poznávat zákonitosti vody a vzduchu.

Například jsme měnili kapalné skupenství vody na pevné. Už víme, kde všude je vzduch nebo že vzduch je lehčí než voda. Jak funguje povrchové napětí vody. Zjistili jsme, že se dá propíchnout balónek špejlí, aniž by praskl. Vytvořili jsme si vlastní miniaturní koloběh vody. A vypěstovali jsme si cukrové krystaly.

Badatelský orientovaná prvouka nás bavila.

27.1.2017 (zobrazeno: 715)
Bohumila Mikulková


počet obrázků: 34
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Jarní prázdniny


Jarní prázdniny proběhnou v termínu od pondělí 26. února 2018 do pátku
2. března 2018.
Školní časopis