Neděle 22. dubna 2018
Svátek má:  Evžénie

Víte, co umí voda a vzduch?

Žáci 3. A měli po dobu 14 dnů netradiční výuku prvouky.

Důraz byl kladen především na metodu Inquiry-based science educatiom  (IBSE). Tato metoda vznikla jako reakce na snižující se zájem žáků o přírodovědné obory. Do českého jazyka je nejčastěji překládána jako badatelsky orientovaná výuka (BOV).

Cílem aktivizační metody - výuky bylo vzbudit badatelský zájem u žáků - objevovat, pozorovat, nacházet, vyvozovat a poznávat zákonitosti vody a vzduchu.

Například jsme měnili kapalné skupenství vody na pevné. Už víme, kde všude je vzduch nebo že vzduch je lehčí než voda. Jak funguje povrchové napětí vody. Zjistili jsme, že se dá propíchnout balónek špejlí, aniž by praskl. Vytvořili jsme si vlastní miniaturní koloběh vody. A vypěstovali jsme si cukrové krystaly.

Badatelský orientovaná prvouka nás bavila.

27.1.2017 (zobrazeno: 780)
Bohumila Mikulková


počet obrázků: 34
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Konzultace pro rodiče


Konzultační odpoledne pro rodiče proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 od 15:30 - 17:30 hodin.
Školní časopis