Pátek 20. července 2018
Svátek má:  Ilja

Včely se snadno přilákat nedají

, i když se všemožně snažíme. Nachystali jsme hodně hustý cukerný roztok.  Barevné kruhy zvaly k usednutí i nás. Čekali jsme čtvrt hodiny. Nic. Chodili jsme se po několika minutách dívat. Nepřiletěly. Naše „léčka“ zajímala jen mouchy a několik velmi malých brouků. Včely neoklamete

Louka nabízí však další různé organismy. Velké množství času na jejich zkoumání v nás vyvolalo badatelské i výtvarné touhy.

Náš „vědecký den“ v přírodě začal vyznačením čtverce o straně 1 m. Některé skupiny stálo hodně úsilí si uvědomit, jak jednoduché to může být.

Potom naše zkoumání pokračovalo hledáním živé a neživé přírody v našem kouzelném lučním čtyřúhelníku, očicháváním a ohmatáváním všeho, co nám naše malé území poskytovalo. Velmi nás překvapilo, že listy bylin uprostřed louky měly mnohem větší znečištění než listy stromů u cesty. Nejnamáhavější se stalo napodobení vlnění trávy a zkoumání částí květu bylin.

Naopak nejvíc si skupiny užily výrobu obrazu z přírodnin v okolí. Náš báječný land art i land art 3. C můžete ohodnotit na fotografiích.

Krásný vyučovací den v přírodě jsme si vychutnali díky projektu Kolegiální podpory. Žáci 4. A doufají, že jich bude čím dál tím víc.

20.6.2017 (zobrazeno: 857)
Daniela Kozůbková


počet obrázků: 34
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Výdej vysvědčení

Vysvědčení se vydává v úterý
26. června 2018.


Ředitelské volno

Ve dnech 27. - 29. června 2018 bude ředitelské volno.
Školní časopis