Čtvrtek 24. května 2018
Svátek má:  Jana

Spaní ve škole s 5. A a 5. B

18. května se žáci 5. A a 5. B nemohli už několik dnů dočkat. Čekala je totiž každoroční mezi žáky (samozřejmě i mezi dohlížejícími učiteli J) velmi oblíbená akce – společné odpoledne a večer zakončený přespáním ve škole.

Postupně jsme se odpoledné scházeli u hokejového přenosu, a přestože jsme my i děti fandění neodbíjeli, našim hokejistům se zápas nevydařil a výhra připadla ruskému týmu. Jako o nevydařené však nelze mluvit o naší „spací“ akci. Děti si prohraným zápasem rozhodně nenechaly zkazit náladu, krásné počasí a první letošní teplý večer přímo vybízely k venkovním hrám a opékaní u ohně. A my se samozřejmě pobízet nenechali.

S mastnými pusami od špekáčků se pak děti na chvíli vrátily do školy, protože v učebně hudebny začal napjatě očekávaný program v podobě „Talentmanie“. Často jsme překvapené, jak šikovní naši žáčci jsou, co všechno umí a nejinak tomu bylo i během soutěže. Tanec střídal zpěv, zpěv zase recitace – přehlídka talentů byla opravdu pestrá. Zaslouženě každý z vystupujících sklidil obrovský potlesk.

S nastávajícím večerem a postupným stmíváním začala stoupat nervozita jak u dětí tak u nás organizátorek. Čekala nás stezka odvahy. Strašidelné zvuky, duchové v prostěradlech, vycpaná zvířata a všechny ty pohyblivé stíny tvořené mihotavým světýlkem svíček… Musíme se tedy sklonit před dětmi za jejich statečnost, s níž se na stezku a vydaly a celou ji prošly!

Když se potom všichni sešli s ještě bušícími srdíčky ve svých třídách, nastal teprve šrumec. Jeden přes druhého si sdělovali své zážitky a prožitky, smích a halas neměly konce. To už se ale přiblížila jedenáctá hodina, s ní čas vydrhnout zoubky a zachumlat unavená tělíčka do přichystaných spacáků. Zatímco unavená těla už odpočívala, pusinky našim drahouškům ještě dlouhou dobu jely. Ale není právě to sdílené ponocování na těchto akcích to, na co se všichni nejvíc těší a na co se celý život vzpomíná? J

Při společné snídani nad kakaem a vánočkou jsme akci zhodnotili jako velmi podařenou a s dobrým pocitem jsme se my i děti vrhli do pátečních povinností. Děkujeme tímto hlavně jim, že se spaní zúčastnily, že si připravily svá vystoupení, tedy že hlavně díky nim se akce tak povedla. Veliký dík pak patří pomocníkům z řad osmáků, bez jejichž pomoci a zapálení by akce nebyla realizovatelná.

Krásný zbytek školního roku všem!

23.5.2017 (zobrazeno: 3190)
Markéta Barschová, Hedvika Pařízková


počet obrázků: 26
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Setkání budoucích prvňáčků

Ve středu 23. května 2018 proběhne setkání budoucích prvňáčků.

Třídní schůzky


Ve čtvrtek 7. června 2018 budou třídní schůzky.

Jarmark

V pátek 8. června 2018 Vás srdečně zveme na školní Jarmark.
Školní časopis