Pondělí 19. listopadu 2018
Svátek má:  Alžběta

„Naše“ fotopast odhalila pytláky

Žáci Základní školy Cihelní Bruntál se zapojili do mezinárodního programu PRALES DĚTEM (www.pralesdetem.cz).

V loňském školním roce parlamenťáci uspořádali sbírku a její výtěžek putoval na nákup fotopasti, která posloužila organizaci Green Life působící na Sumatře k odhalení pytláků, kteří odchytávají chráněné druhy zvířat a prodávají je na černém trhu.

Žáci se dočkali nejen fotografií, které nafotila naše fotopast, ale i poutavého a poučného vyprávění Milana Jeglíka a Zuzany Kolouškové s velmi komplexním pohledem na význam, ohrožení a ochranu dešných pralesů.

Měli jsme možnost shlédnout neuvěřitelné příběhy na záchranu tygrů, slonů, orangutanů a mnoha dalších bytostí na Sumatře v Indonésii.

Možná bychom se měli zamyslet, do jaké míry budeme podporovat palmový olej…někdy se podívejte, co jíte a zda jste nevědomky podpořili zánik dešných pralesů.

Snad se nám i letos podaří uspořádat sbírku a tentokrát by její výtěžek mohl pomoci ve Výchovně vzdělávacím projektu Nejbohatší ekosystémy planety Země na školách v Indonésii a Sumatře. 

27.9.2018 (zobrazeno: 851)
Bohumila Mikulková, Iva Fidlerová


počet obrázků: 6
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka


Třídní schůzky

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 proběhnou třídní schůzky od 15:30 hod. Po nich bude následovat konzultační odpoledne.
Školní časopis