Úterý 19. června 2018
Svátek má:  Leoš

Navštívili jsme sklářskou huť

Ve čtvrtek 15. června 2017 jsem se vydali na poslední exkurzi regionálního a přírodovědného semináře v tomto školním roce. Třídy 8. A,  spolu s 8. B, jely nejprve do Vrbna pod Pradědem, kde navštívily sklářskou huť. Sklo se vyrábí z písku ve sklářské peci za pomoci alkalických tavidel, tj. látek, které tavení písku usnadňují. Chemicky je sklo křemičitan. Zdejší firma Tomi se zabývá výrobou replik historického skla.

Po této prohlídce jsme pokračovali do Karlovy Studánky, prošli si nejzajímavější místa, vodopád, ale také historické budovy a místní pramen s minerální vodou.

Počasí nám přálo a prožili jsme hezký den, plný zážitků a dozvěděli se zase něco nového o regionu, ve kterém žijeme.18.6.2017 (zobrazeno: 1043)
Markéta Barschová, Vlastimil Steiner


počet obrázků: 10
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Výdej vysvědčení

Vysvědčení se vydává v úterý
26. června 2018.


Ředitelské volno

Ve dnech 27. - 29. června 2018 bude ředitelské volno.
Školní časopis