Sobota 16. února 2019
Svátek má:  Ljuba

Hudba zněla v našich uších

     Pátý ročník je léta propojen s naší partnerskou školou v Opole. Na podzim 2017 jsme se s polskými kamarády setkali v naší tělocvičně a společně jsme absolvovali netradiční olympiádu. Nastal čas vyrazit za hranice České republiky a navštívit polské žáky v jejich městě a poznat tak místní pamětihodnosti, zvyky, podpořit spolupráci a ověřit si své jazykové znalosti v praxi. Žáci pátého ročníků vyrazili 30. května 2018 společně se svými třídními učiteli do Opole. Hned v úvodu jsme se setkali v muzeu hudby, které jsme si užili více než báječně. Ihned při vstupu jsme obdrželi sluchátka a ovládací panel, který nám sloužil k interaktivnímu využití televizí. Zábavou nám byla nahrávací místnost, kde jsme se na chvíli stali hudebními a také tanečními hvězdami.

      Zábavu vystřídalo vzdělávání. Z muzea jsme se pod vedením polských pedagogů vydali po stopách historie města a na jednotlivých zastaveních nás jejich žáci seznámili se základními informacemi. Texty měli nejen ve svém rodném jazyce, ale i v jazyce anglickém.

     Ve škole jsme poobědvali a začal nám odpolední pracovní blok. Společnými silami jsme vytvářeli plakáty, které obsahovali informace o výročí nezávislosti Polska a naši žáci to doplnili o státní vlajku a osudové osmičky z české historie. Navzdory jazykové bariéře si děti našly funkční způsob komunikace a po půl hodině vzájemné kooperace nikdo nepřemýšlel o tom, odkud pochází.

Sami účastníci výletu napsali:

Líbilo se mi vše a hlavně polské holky jsou skvělé kamarádky.
                                                                    Natálie O.
Nejvíce mě bavilo, jak jsme se fotili v muzeu.
                                                                   Adam B.
Moc se mi líbilo muzeum hudby, kde jsme hráli na bicí.
                                                                   Aneta P.
Hezká byla fontána, muzeum a dobré bylo jídlo (řízek-bramb. kaše a okurkový salát).
                                                              Kristýna J.+ Lily M.
Nejvíc jsem si to užila v obchodech.
                                                                   Klára M.
Dobré bylo, jak jsme se mohli ve městě osvěžit sprchou vody.
                                                                  Honza Š.
Líbilo se mi všechno, až na toho koně (socha jezdce na koni).
                                                                    Jana F.
Mně se líbilo všechno, i ten kůň!
                                                                    David M.                                                                
                                                           

1.6.2018 (zobrazeno: 624)
Eva Mistrová, Věra Kocúrková, Jiří Mazal


počet obrázků: 27
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis