Středa 23. ledna 2019
Svátek má:  Zdeněk

Finále soutěže

Finále 3. ročníku celorepublikové odborné metodické soutěže Talenty pro firmy – „T-PROFI“ proběhlo 19. dubna 2018 v Hotelu Aquapalace Praha Čestlice.
Pořadatelem byla Hospodářská komora České republiky a soutěže se zúčastnilo 14 soutěžních týmu po šesti členech, které reprezentovaly jednotlivé kraje. Každý tým měl svoji společnost, tou naší byla firma Bašista, spol. s r.o., která se stala garantem týmu a zároveň podporou v přípravách a samotné účasti v soutěži.

Na základě vítězství našeho družstva v krajském kole, které se konalo 20. února 2018 v Krnově, jsme postoupili do finále a reprezentovali tak Moravskoslezský kraj v národním kole. Po zkušenostech z krajského kola jsme se jako tým několikrát sešli a trénovali na velké finále. Nic jsme neponechali náhodě a to se nám vyplatilo. Technickou podporu nám poskytla firma Bašista, která se o nás starala i v době soutěže a vytvořila nám skvělé podmínky pro reprezentaci. Touto cestou děkujeme majiteli firmy Bašista spol. s r.o., panu K. Bašistovi, za skvělou organizaci a spolupráci.

Soutěž byla rozdělena do tří částí:
1. Montáž zařízení podle obrazového návodu.
2. Vypracování teoretických, matematicko-fyzikálních úkolů, které souvisely s montovanou konstrukcí. Úkoly vycházely z učiva podle RVP pro 1. a 2. stupeň základní školy.
3. Vytvoření jednoduchého programu v rámci blokového editoru a jeho aplikace pomocí micro:bitu, který ovládal smontované zařízení.

Jednotlivé kroky musely týmy zvládnout v časovém limitu tří hodin. A úkol to byl nelehký. Při sestavování funkčního modelu řešily týmy řadu technických otázek a musely si dávat pozor na skryté překážky, kterými byly například rezavé spojovací materiály. Mladí technici na úvod dostali stavebnice a pracovní návody.
Soutěžní úkoly byly založeny na manuální zručnosti, využití ICT technologií a znalostí z oblasti matematicko-fyzikální.
A kdo tvořil náš úspěšný tým?
Firma Bašista, spol. s r.o. – strojírenská výroba
Kapitán týmu: Vladimír Zycháček
Základní škola Bruntál, Cihelní 6 Eliška Strnadová, Agáta Svačinková David Večerek, Adam Bachulák
Střední odborná škola Bruntál:
Lukáš Kolomý, Tomáš Hruška, Dominik Petr, Jiří Gomola
První místo získal Středočeský kraj, druhé Jihočeský, třetí Ústecký a my? Krásné šesté místo, které nám všem udělalo obrovskou radost.

20.4.2018 (zobrazeno: 624)
Eva Mistrová


počet obrázků: 14
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Ředitelské volno
Z důvodu rekonstrukce školy vyhlašujemeve dnech 30.1.2019 a 31.1.2019 ředitelské volno.

Výdej vysvědčení
Vysvědčení za I. pololetí bude vydáno v úterý 29.1.2019.

Pololetní prázdniny
Pololetní prázdniny budou 1.2.2019.

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis