Čtvrtek 24. května 2018
Svátek má:  Jana

Čtvrté třídy provázela vůně lesa

Na počátku byl obraz. Obraz lesa v učebnici přírodovědy. Tehdy se čtvrťáci dostali do prvního ekosystému. Poprvé se zpaměti učili rodové i druhové názvy rostlin a živočichů.

K tomuto prvnímu ekosystému se pak ještě mnohokrát vraceli. Pole, louka, rybník, potok i zahrada měli mnoho s lesem společného nebo alespoň podobného. Žáci mnohdy zjišťovali, jak jsou všechna společenstva propojena a jak se vzájemně ovlivňují, aby se na konec školního roku opět vrátili do lesa.

                Tentokrát už ne na obraze. Ne v učebnici, ale např. při procházce korunami stromů v „Beskydském nebi“ na školním výletě 4. B. V lese, tentokrát pravěkém, se pohybovali i žáci 4. A v Dinoparku Ostrava. Společně pak pracovaly děti 4. A a 4. C při vyhledávání představitelů jednotlivých lesních pater v lese pod Uhlířským vrchem.

                Že s lesem souvisí myslivost, přesvědčila dívky i chlapce výstava Kouzlo myslivosti v Muzeu Bruntál.

21.6.2017 (zobrazeno: 1136)
V. Kocúrková, D. Kozůbková, P. Zavadilová


počet obrázků: 28
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Setkání budoucích prvňáčků

Ve středu 23. května 2018 proběhne setkání budoucích prvňáčků.

Třídní schůzky


Ve čtvrtek 7. června 2018 budou třídní schůzky.

Jarmark

V pátek 8. června 2018 Vás srdečně zveme na školní Jarmark.
Školní časopis