Sobota 16. února 2019
Svátek má:  Ljuba

Zimní přikrmování

Nastalo období hladu a strádání.

V podhůří Jeseníků nastala zima a ztěžuje přežití stálých ptačích druhů, které neodlétají do teplých krajů. Zmrzlá půda, sněhová přikrývka a krátké dny jsou náročné na přežití.

Krmítko na školní zahradě nabízí ideální podmínky, abychom v období hladu pomohli s přikrmování.

Možná nevíte, že např. sýkory modřinky věnují 85% dne sháněním potravy, aby přežily chladné a mrazivé noci. Pravidelné přikrmování má význam nejen pro přežití ptačích druhů, ale také ovlivňuje vyšší úspěšnost při hnízdění.

Projekt Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti umožnil, nakoupit dostatečné množství krmiva pro pravidelné zásobování krmítka, které obstarávají žáci na I. stupni. Díky projektu učitelky vytvořily a ověřily další pracovní listy, které obohacují výuku prvouky, přírodovědy a jsou v souladu se ŠVP.

Zimní přikrmování představuje nejen pomocnou ruku podanou ptákům z naší strany, ale i my na oplátku získáváme. Přináší nám dnes tak vzácný blízký kontakt s přírodou, umožňuje nám pozorováním pronikat do tajů ptačího chování a leckdy teprve na krmítku spatříme druh, o kterém jsme ani netušili, že může zavítat do naší školní zahrady.

15.2.2018 (zobrazeno: 1444)
Bohumila Mikulková


počet obrázků: 9
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis