Sobota 16. února 2019
Svátek má:  Ljuba

Slavíme advent dříve aneb Kouzlo Vánoc

    „Mami, proč už nemáme adventní věnec?“

„Poslední adventní neděle vychází letos až na Štědrý den, tak musíš ještě týden počkat“, odpovídá maminka.

     Letos kalendář nedočkavým dětem nepřeje…

     Přesto se nám podařilo něco výjimečného!

      Oslavili jsme advent už o tři dny dopředu.

     Potěšilo nás, kolik rodičů a dětí se už nemohlo dočkat Vánoc.

     Ti se s námi sešli, aby si připomněli vánoční zvyky dříve i dnes, jaké cukroví znají dnešní děti a jaké pekli naše babičky, aby si ozdobili a vylovili vánočního kapra už teď a nezapomněli ani na jiná zvířata o vánocích, aby zavzpomínali na svá přání v období adventu, aby si ozdobili větve tújí, aby ozdobili papírové perníčky, aby si vychutnali překvapení, které se skrývá ve vánočním balíčku nebo v jeho jmenovce, aby si zatančili čertí tanec a zazpívali známé koledy nebo odhalili tajné písmo.

     Věříme, že jsme dětem čekání na Vánoce zkrátili a rodičům zpříjemnili předvánoční čas tím, že děti mohli přespat a užít si tajemné předvánoční chvíle ve škole.

     Všem, kteří se na přípravě adventního programu „Kouzlo Vánoc“ podíleli, moc děkujeme (zvláště pak žákům 8. a 9. tříd a Anetě Prajzové ze třídy 5. A). Program vznikl v rámci projektu „Mistři kolegiální podpory“ a proběhl ve dnech 30. 11. a 1. 12. 2017.

Všem přejeme krásné prožití klidného a na tradice bohatého adventu.

5.12.2017 (zobrazeno: 1360)
učitelky 1., 2., 3. tříd a 4. A, 4. B


počet obrázků: 33
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis