Úterý 13. listopadu 2018
Svátek má:  Tibor

Příroda je otevřená kniha


Že knihu daného titulu neznáte? Jde o úryvek rčení „Příroda je otevřená kniha a jen v ní stojí za to číst“, které provází Základní školu Cihelní Bruntál po celý školní rok 2017/2018.

Den Země si žáci školy připomněli 26. 4. 2018. Pozvání k nám do Bruntálu přijala Obecně prospěšná společnost Seiferos (www.seiferos.cz), která se zabývá aktivní ochrannou dravců se speciální orientací na osvětovou činnost s ekologickým zaměřením.

Žáci měli možnost spatřit přibližně 40 dravců a sov, pohladit si naši největší sovu – výra velkého, vidět ukázku jejich letových schopností a loveckého umění. To vše s vtipným, poutavým a profesionálním výkladem.

Kdo dával při prvotním výkladu o dravých ptácích pozor a dokázal správně odpovědět na otázky sokolníků, byl náležitě a netradičně odměněn. Vypouštět ze sokolnické rukavice luňáka hnědého nebo nechat proletět jestřába lesního mezi rozkročenýma nohama, to se jen tak někomu nepoštěstí.

Žáci se během výukového programu dověděli, jak moc je důležitá a prospěšná ochrana dravých ptáků, protože patří u nás do největší skupiny ohrožených druhů. Společnost Seiferos umožnila žákům vidět kriticky ohrožený druh sovy – sýčka obecného, který bohužel už dávno nepatří mezi běžné (obecné) druhy. Jen tiše můžeme závidět našim prababičkám a pradědečkům, kteří vídali při soumraku sýčka u každého stavení v dědině. Nebo zaslechli teskné houkání z nedalekého hřbitova.

Děkujeme za krásný a poutavý výukový program, který pozorné posluchače určitě obohatil i poučil.

26.4.2018 (zobrazeno: 609)
Bohumila Mikulková


počet obrázků: 28
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka


Třídní schůzky

Ve čtvrtek 15. listopadu 2018 proběhnou třídní schůzky od 15:30 hod. Po nich bude následovat konzultační odpoledne.
Školní časopis