Sobota 16. února 2019
Svátek má:  Ljuba

Nekonečné osmičky

Brzy již letošní rok vystřídá rok 2018 zakončený osudovou osmičkou. A proto jsme se v celoškolním projektu z oblasti prevence 21. listopadu 2017 inspirovali osudovými osmičkami v naší historii. Projekt proběhl napříč celou školou.

První blok Matematika má své kouzlo využil symbolu nekonečna a umožnil dětem druhého až devátého ročníku vyzkoušet si roli učitele.  Žáci prvního i druhého stupně sdíleli pod vedením pedagogů své matematické dovednosti. V tomto bloku došlo k vzájemnému propojení ročníků.

2. ročník + 6. ročník

3. ročník + 7. ročník

4. ročník + 8. ročník

5. ročník + 9. ročník

Druhý, třetí, čtvrtý i pátý ročník vyučoval některé prvky metody Hejného. To jejich starší kamarádi si své učivo rozdělili dle ročníků a úrovní svých mladších posluchačů. Šestý ročník vsadil na rovinné obrazce a věnoval se skládání tangramů, sedmý se věnoval zlomkům a jejich praktickému využití. Osmáci se snažili předat své cenné zkušenosti z oblasti jednotek. Měřili lavice, učebny, papíry a také vážili. Ukázali si, jak vypočítat obsah stěny krychle a objem zjišťovali pomoci písku a odměrného válce. Deváťáci, znalí těles, učili páťáky poznávat, přiřazovat a pojmenovat jednotlivé modely. Společně pak vyrobili hrací kostky ze sítě krychle.

 V druhém bloku, který jsme nazvali České osudové osmičkyse žáci zaměřili na vyhledávání informací o významných událostech a osobnostech české historie. Nevšímali si jen 20. století, jehož počátek byl ve znamení pozoruhodného státního útvaru s názvem složeným ze dvou slov: Československo. Ačkoli byla jeho historie relativně krátká, stačily ji poznamenat snad všechny dramatické zvraty, události, tendence i historické etapy, které ve 20. století zasáhly evropský kontinent. Osudovými se mu staly zejména roky končící pověstnou „osmičkou“. Otevíraly nebo uzavíraly dějinné etapy a přinášely s sebou dalekosáhlé zvraty. My však v historii zašli mnohem dál. Poodhalili jsme významná data z doby vlády Přemysla Otakara II, Karla IV., vlády Jiřího z Poděbrad, období třicetileté války a občanské revoluce.

V této části byly ročníky rozděleny následovně:

2. ročník + 3. ročník

4. ročník + 5. ročník

6. ročník + 7. ročník

8. ročník + 9. ročník

Žáci prvního stupně se seznamovali se státními symboly, diskutovali nad příležitostmi jejich využívání. Zajímala je také česká hymna.  

22.11.2017 (zobrazeno: 1934)
Eva Mistrová, Jiří Mazal


počet obrázků: 30
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis