Sobota 23. března 2019
Svátek má:  Ivona

Odlévání stop je skvělé!

Kdo z vás si již odlil stopu veverky, divočáka, zajíce, lišky, medvěda či srnce? Všechny děti z 3. A si práci se sádrou vyzkoušely při poslední myslivecké lekci dne 29. 5. pod vedením lektorky Ing. Karly Hynštové. Sice na stopy použily razítka, plastelínu a hurá míchat sádru a odlévat, ale i tak to byl nevšední zážitek.

Ale popořádku. Nejprve po příchodu na Okresní myslivecký spolek v Bruntále si žáci zopakovali ve skupinkách, co již znají. Určování rostlin (jitrocele, jahodníku, smetánky, svízele a kontryhelu) nebylo úplně jednoduché. Pak již došlo na pojmenování zvířecích rodinek podle obrázků, shozů a pobytových znaků.
-daněk, daněla, danče
-divočák, bachyně, sele
-srnec, srna, srnče
-bažant, slepice, kuře
-muflon, muflonka, muflonče
-jelen, laň, koloušek

Po skupinové práci a zaslouženému potlesku za znalosti, si žáci začali hledat obrázky v časopisech Myslivost. Každý si vyrobil svou mysliveckou medaili. Ta měla obrázky zvěře, razítka, přírodniny, pojmenování a hlavně stopu zvířete, kterou si žáci zvolili. Pak se již pilně pracovalo. Míchalo, odlévalo, stříhalo a lepilo. Prostě žádné ruce nezahálely. Každý se snažil, co mu nápady stačily.

Po závěrečném zhodnocení a sladké odměně, kterou si žáci vysloužili od myslivce Kajky, následovalo poděkování za skvělá čtyři myslivecká setkání. Bára za všechny žáky naší třídy přednesla slova díků za super prožitý čas. Nově získané informace jistě využijeme nejen v životě, ale i v hodinách přírodovědy.

Jsem ráda, že žákům v rámci lekcí myslivosti, bylo umožněno smysluplně prožít čas. Také spolupráce s mysliveckým spolkem byla vynikající, hlavně díky naší lektorce Karle. Kdo ví, zda mezi žáky 3. A nebude jednou myslivec, který bravurně zvládne myslivecké zkoušky a najde si zálibu, která se neomrzí. Ještě jednou děkujeme.

29.5.2018 (zobrazeno: 986)
Jitka Hájková


počet obrázků: 28
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka


Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis