Sobota 23. března 2019
Svátek má:  Ivona

O Červené Karkulce

O červené karkulce

Bylo jedno děvčátko jménem Karkulka. Maminka poslala Karkulku na nádraží, aby jela za babičkou. Karkulka se rozloučila s maminkou, zamávala jí a odešla na perón, odkud zanedlouho odjížděl  vlak.  Karkulka jela asi dvě hodiny, bylo toto totiž docela daleko. Dlouhou chvíli si ve vláčku  krátila hraním her na svém iPhonu. Byla naštvaná, že ve vlaku pořádně nefungovala Wi-Fi a nemohla  sledovat oblíbené YOUTUBE.          To už se vlak blížil k cílové stanici Zastávka u lesa. Karkulka se rychle se sbalila, košíček s vínem a bábovkou, baťůžek, a mezitím vlak zastavil. Karkulka vystoupila, zapnula na mobilu GPSku s mapou, objevila se šipka a už ji naváděla za babičkou. Bez navigace by tam netrefila, protože za babičkou nikdy sama nejela. Jak si tak poskakuje po cestě a po očku sleduje displej s mapou, kilometry ubíhají a najednou si všimne, že ji někdo sleduje. Vlk!  

Karkulka přidá do kroku, ale vlk je jí stále v patách. „Já mu snad neuteču,“ pomyslí si Karkulka, ale to nevadí.“  Karkulka je klidná, protože maminka jí do košíčku pro jistotu přibalila pepřový sprej. Vlk byl čím dál tím víc dotěrnější. Jakmile se natahoval Karkulce do košíčku pro babiččinu bábovku, děvčátko nemeškalo a nastříkalo vlkovi do očí pepřový sprej. Vlk začal kýchat, prskat a hrozně ho pálili oči. Nechal Karkulku karkulkou a pelášil pryč do hlubokého lesa. Stejně věděl, že Karkulka jde k babičce, která bydlí na palouku uprostřed lesa. Karkulka přidala do kroku, protože zjistila, že má skoro vybitý iPhone, a to by byla bez navigace ztracená. Neměla jsem při cestě poslouchat MP3-ky, pomyslela si.           

Karkulka dorazila k chaloupce. Rozhlíží se a nikoho u chaloupky nevidí.  Zaklepe na dveře a hluboký hlas Karkulku pozve dál. Karkulka vejde do světničky a vidí babičku ležet v posteli. Pozdraví babičku a ptá se: ,,Babičko, kde máš zásuvku, potřebuji si rychle nabít iPhone.“   Vlk tenkým hláskem odpoví: „Milá děvenko, zásuvka je vedle mojí postele.“ Karkulka se velice diví, že babička má elektřinu i na tak opuštěném místě. Hned si ale vzpomněla, jak ji cestou oslňovaly solární panely, které jsou na střeše. iPhone spokojeně zapípá a konečně se nabíjí. Karkulka je zvědavá a ptá se babičky: „Babičko, proč máš tak velké uši?!“ Babička odpoví: „To abych tě dobře slyšela.“ „A babičko, proč máš tak velké a červené OČI?! Babičce hrknou slzy do očí (vlk si vzpomněl na slzný sprej) a říká: „To protože mám takovou radost, že tě po tak dlouhé době vidím, Karkulko.“ „Ty máš ale zuby babi,“ zahlaholí Karkulka. Babička zašišlá a říká: „To abych tě mohl sežrat!“ Vtom vlk vyskočí z postele. Vrhne se na Karkulka a sežere ji i s košíčkem. Z dálky celou dramatickou akci pozoruje otevřeným oknem myslivec. Na nic nečeká a běží k chaloupce. Udýchaný otevře dveře a vidí, jak vlk s obrovským břichem leží na posteli a těžce oddychuje. Vytáhne nůž a rozřeže vlkovi břicho. Z vlkova břicha vyleze v pořádku Karkulka i babička.               

Babička je šťastná, že vidí Karkulku. Karkulka obejme babičku a políbí jí na tvář. Na stole stále stojí košíček s vínem a bábovkou. Babička ukrojí svému zachránci, panu myslivci výbornou maminčinu bábovku.  Víno pan myslivec nemůže, protože přijel do lesa autem. Všichni si u stolu povídají až je večer. Pan myslivec sveze Karkulku na vlakovou zastávku autem, ať nemusí jít po tmě lesem. Karkulka s sebou měla sice i čelovku, kdyby ji náhodou přepadla tma, ale autem to je přece jen lepší.                 

Karkulka šťastně dojela k mamince domů. Vyřídila pozdrav od babičky a vyprávěla mamince, co všechno dnes zažila.

A to je konec pohádky, milé děti.   

                                                                                      

Vlastní autorská pohádka  - J. Ferenčík, 6.A

23.1.2018 (zobrazeno: 909)
Jan Ferenčík, 6.A


počet obrázků: 1
kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka


Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis