Sobota 16. února 2019
Svátek má:  Ljuba

Jak myslivci vítají jaro?

„To my víme,“ říkají žáci 3. A po myslivecké lekci, která proběhla dne 24. 4. Lektorka Ing. Karla Hynštová připravila pro děti výrobu leporela s názvem: Vítej jaro, aneb začal myslivecký rok. Ten totiž začíná v dubnu úklidem krmelců. Na první stránku si děti nalepily prvosenku jarní, také si natiskly mláďata s výstrahou, že se na ně nikdy nesahá. Obrázek ježka znázorňuje, že se probudil ze zimního spánku-hibernace, semínka slunečnice zase připomněla jarní osev.

Protože byl slunečný den, děti si hrály na prostorné zahradě. Žáci se proměnili na veverky, lišky i zajíce. Poté poznávali jarní květiny i houby. Ve skupinkách malí myslivci plnili různé vědomostní úkoly. Někdo si pamatoval více, jiný méně, ale důležité je, že všichni víme, jak se v lese chovat.

Před odchodem do školy si každý zasadil semínko slunečnice. Tak uvidíme, zda se slunečnice podívá na sluníčko. Již na konci května budeme mít možnost vše zkontrolovat. Čeká nás totiž v letošním školním roce poslední myslivecká lekce.

Již nyní se na ni těšíme. Děkujeme, že jsme mohli prožít na Okresním mysliveckém spolku v Bruntále hezké a naučné dopoledne. Paní lektorka je prostě skvělá!

24.4.2018 (zobrazeno: 639)
Jitka Hájková


počet obrázků: 21
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis