Pátek 23. února 2018
Svátek má:  Svatopluk

Vlakem do světa techniky

Tajemství technických vynálezů od parního stroje až po současnost nám odhalil Jules Verne na jedinečné výstavě v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

V sobotu 19. listopadu 2016 turisti SVČ Bruntál si interaktivně užili odpoledne v budově bývalé VI. energetické ústředny U6.

Procházeli jsme dílnami s modely CNC strojů, na kterých jsme si mohli sami vyzkoušet obrábění, vyráběli jsme elektřinu vlastními silami nebo jsme prozkoumávali obří exponát ponorky Nautilus z románu Julese Verna. 

V tvořivé dílně si děvčata vyrobila skákací žabku z papíru technikou Origami, páni kluci zase zasedli k volantům simulátorů rychlých kol.

Čas na této interaktivní a dotykové expozici utekl rychle. Určitě se mnozí z nás tady opět vrátí, aby na praktických příkladech si mohli dokázat, že technika není žádný strašák, ale záživný obor s budoucností.

 

22.11.2016 (zobrazeno: 1743)
Věra Kocúrková


počet obrázků: 17
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Jarní prázdniny


Jarní prázdniny proběhnou v termínu od pondělí 26. února 2018 do pátku
2. března 2018.
Školní časopis