Úterý 19. června 2018
Svátek má:  Leoš

Ježíšek chodí i na zámek

Víte, proč si zdobí lidé na Vánoce domovy zelenými větvičkami jehličnanů a břečťanu? Stále zelené větvičky prý udrží v domě dobré duchy a tím dům ochrání. Nebo víte, že pod jmelím se líbali už staří Keltové, protože věřili, že když se políbí pod jmelím, tak to podporuje plodnost?

Spoustu dalších zvyků jsme si připomněli v sobotu 17.12.2016 na vánoční prohlídce zámku Raduň nedaleko Opavy. Raduňské zámecké Vánoce nás přivítaly slavnostně vyzdobenými salóny. Viděli jsme taky historicky upravené vánoční stromky, zámeckou vánoční tabuli, dobové vánoční dárky a dětské hračky. 

Během betlémského putování jsme si uvědomili, že Vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a zastavení se od běžného pracovního shonu.

     Krásné Vánoce přejí mladí turisti SVČ Bruntál !

20.12.2016 (zobrazeno: 1667)
Věra Kocúrková


počet obrázků: 11
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Výdej vysvědčení

Vysvědčení se vydává v úterý
26. června 2018.


Ředitelské volno

Ve dnech 27. - 29. června 2018 bude ředitelské volno.
Školní časopis