Neděle 22. dubna 2018
Svátek má:  Evžénie

Ježíšek chodí i na zámek

Víte, proč si zdobí lidé na Vánoce domovy zelenými větvičkami jehličnanů a břečťanu? Stále zelené větvičky prý udrží v domě dobré duchy a tím dům ochrání. Nebo víte, že pod jmelím se líbali už staří Keltové, protože věřili, že když se políbí pod jmelím, tak to podporuje plodnost?

Spoustu dalších zvyků jsme si připomněli v sobotu 17.12.2016 na vánoční prohlídce zámku Raduň nedaleko Opavy. Raduňské zámecké Vánoce nás přivítaly slavnostně vyzdobenými salóny. Viděli jsme taky historicky upravené vánoční stromky, zámeckou vánoční tabuli, dobové vánoční dárky a dětské hračky. 

Během betlémského putování jsme si uvědomili, že Vánoce nejsou jen o velkém množství dárků, stresu a vánočním úklidu, ale o lásce k bližnímu, pocitu radosti a zastavení se od běžného pracovního shonu.

     Krásné Vánoce přejí mladí turisti SVČ Bruntál !

20.12.2016 (zobrazeno: 1545)
Věra Kocúrková


počet obrázků: 11
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka

Konzultace pro rodiče


Konzultační odpoledne pro rodiče proběhne ve čtvrtek 19. dubna 2018 od 15:30 - 17:30 hodin.
Školní časopis