Úterý 16. října 2018
Svátek má:  Havel

Otevření nové budovy

Tento koutek našich stránek by měl potěšit nejen ty, kteří mají zálibu v časech dávno minulých, ale i všechny zvědavce, kteří by chtěli nakouknout, jak to na naší škole vypadalo či fungovalo před lety – nebo i před desítkami let. Prostředkem výletu do historie bude především listování školními kronikami.

Zavzpomínat tak mohou na svá školní léta rodiče současných žáků a třeba i prarodiče, připomenout si na dobu a také místo, kam se chodili rozčilovat na třídní schůzky.

Úvodní článek nemohl zmapovat nic jiného než otevření nově postavené budovy, v níž 3. základní škola sídlí dodnes. Protože se tak stalo roku 1985, existují z průběhu stavby i slavnostního otevření zajímavé fotografie. Naši redaktoři byli unešení z možnosti dotknout se kousku stuhy, která byla přestřihnuta při slavnostním otevření nové budovy 2. září 1985 – tedy před více než třiceti dvěma lety.

V tento den se do nové budovy těšilo více než 900 žáků, kteří byli ještě o prázdninách nervózní, zda vyučování opravdu v nové budově začne už v září. Stavba totiž měla zpoždění a termín dokončení 30. června se tak stal neuskutečnitelným. Jak řekl stavbyvedoucí podniku Pozemní stavby Olomouc, pod který bruntálský úsek náležel, pan Leopold Charvát, za zpožděním stál nedostatek pracovních sil i techniky, v posledních fázích stavby se pak protáhly úpravy interiérů – elektroinstalace, příprava praktických učeben nebo držáků na tabule. Velkým přínosem byli dobrovolní pomocníci z řad učitelů, kteří nastoupili do práce o měsíc dříve, i občanů. Velký kus práce odvedli při úklidu, kompletaci nábytku či stavbě oplocení. Stavba za téměř 29 000 000 Kč tak 2. září mohla dostát svému účelu.

Nahlédněte do fotogalerie, v níž najdete fotografie i záznamy z kroniky o školním roce 1985/1986. Pěkný návrat do minulosti!

23.1.2018 (zobrazeno: 883)
Hedvika Pařízková


počet obrázků: 4
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis