Úterý 21. května 2019
Svátek má:  Monika

Talenty pro firmy 2018

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje uspořádala
30. listopadu 2018 vědomostně-dovedností soutěž TALENTY PRO FIRMY „T-PROFI“.
Letošní ročník proběhl v Ostravě a byl součástí výstavy „Středoškolák, vysokoškolák 2018. Soutěž je určena pro žáky pátého ročníku základních škol a studenty druhého ročníku středních škol, kteří společně plní zadané úkoly. Součástí soutěže je polytechnická stavebnice, která prověřila manuální zručnost a technické myšlení jednotlivých týmů.
V časovém limitu 150 minut všichni společně stavěli dle slovního a obrázkovému manuálu model linky.

Každý tým je zaštítěn firmou, která zároveň nominuje svého pracovníka jako vedoucího celé skupiny. Na plnění úkolů se mimo dětí a studentů podílejí pedagogové jednotlivých škol a pracovník dané firmy, kteří však do průběhu plnění mohou zasahovat jen slovními komentáři. Jakákoliv praktická pomoc při stavbě je penalizována kontrolní komisí.

I v tomto ročníku jsme soutěžili pod hlavičkou krnovské strojírenské firmy Bašista. Z šesti soutěžních týmů jsme obsadili stejně jako v loňském roce první místo a zajistili si tak postup do republikového kola, které se uskuteční v dubnu 2019 v Praze.
Kapitán týmu Bašista: Vladimír Zicháček

ZŠ Bruntál, Cihelní 6 – M. Mádrová, A. Doležalová, L. Renda, D. Birchall + E. Mistrová

Střední odborná škola, Bruntál, p.o. – K. Plšková, J. Šedý, J. Jirout,
R. Čermák + B. Krahulec

1.12.2018 (zobrazeno: 698)
Eva Mistrová


počet obrázků: 9
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Školní časopis