Pátek 25. května 2018
Svátek má:  Viola

Rok basketbalu na ZŠ Cihelní

Školní rok se pomaličku blíží ke svému konci, a tudíž je třeba si udělat takové malé resumé.
V letošním školním roce jsme se na začátku rozhodli spolupracovat s basketbalovým klubem SK Bruntál. Utvořili jsme kroužek při škole, který se bude věnovat basketbalu převážně pro děti ve ŠD. Je třeba říci, že zájem byl nad očekávání obrovský, ze začátku jsme měli přihlášených kolem 24 dětí, což bylo super. Postupem času sice děti odpadávaly, ale s tím se tak trošku počítalo. Ke konci se nám vytvořilo takové jádro, které mělo 10 stabilně sportujících dětí a to vydrželo až do konce.
Jen pro připomenutí, ŠD se zúčastnila Hallowenského turnaje, pořádaného SK Bruntál a obsadila tam krásné 3. místo, a to děti hrály basket necelé 2 měsíce. Je třeba také připomenout, že několik dětí z družiny basketbal zaujal natolik, že se rozhodly navštěvovat přípravku SK Bruntál. Spolupráce se tedy vydařila, a tím pádem jsme se rozhodli pokračovat i v následujících letech. V příštím školním roce si basket budou moci zahrát nejen děti chodící do ŠD, ale všechny děti, které navštěvují první stupeň naší školy a doufáme, že zájem z jejich strany bude velký. Rozhodli jsme se taky vytvořit školní sportovní klub a přihlásit se do soutěže, aby si děti také mohly vyzkoušet basket doopravdy.
Na ZŠ Cihelní chodí spousta žáků, kteří jsou hráči či hráčkami SK Bruntál – velké procento tvoří jádro jednotlivých skupin, ať už se jedná o mini žáky, nebo mladší a starší žactvo a kadetky.
Už teď se těšíme na příští školní rok a doufáme, že bude, co se týče basketbalu, stejně dobrý jak ten minulý.

26.6.2017 (zobrazeno: 883)
Václav Severa


počet obrázků: 1
kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Setkání budoucích prvňáčků

Ve středu 23. května 2018 proběhne setkání budoucích prvňáčků.

Třídní schůzky


Ve čtvrtek 7. června 2018 budou třídní schůzky.

Jarmark

V pátek 8. června 2018 Vás srdečně zveme na školní Jarmark.
Školní časopis