Čtvrtek 24. května 2018
Svátek má:  Jana

Procházka Prahou

Na cestě Prahou

Klid, pohoda a vyhlídka na celou Prahu. To je Vyšehrad slovy paní Dagmar Samsonové, naší průvodkyně hlavním městem. Ani redaktoři Cihláčku nechyběli letos na již tradičním třídenním výjezdu do Prahy, jejíž krásu a historii naši deváťáci objevují.

            Zajímaly nás však nejen dějiny, památky a kultura, ale využili jsme také příležitost zjistit něco více o samotném povolání průvodce.

Rozhovor s paní Dagmar Samsonovou

1)Jak dlouho se průvodcovství věnujete?
Asi 20 let.

2)Proč jste se rozhodla dělat průvodkyni?
Protože mě baví cestovat a vždy si to užiju i sama za sebe.

3)Ztratila jste se někdy?

Ano, ztratila. Ne s celou skupinou, ale všichni na mě čekali a hledali mě. Já jsem zatím nemohla najít cestu zpět. Ztratila jsem se v parku a nebyly tam směrovky, takže jsem nevěděla, na jakou stranu se mám dát. A bylo to v Budapešti.

4)Jakou část Prahy máte nejraději a proč?
Vyšehrad. Protože je tam vždy klid, pohoda, je odsud vidět celá Praha.

5)Provázíte jen v Praze nebo i někde jinde?
Nejen v Praze. Nejprve jsem začala provázet v Paříži, která je úžasná a nádherná. Pak jsem si uvědomila, že Prahu vůbec neznám. Znala jsem ji jen podle toho, co jsem se učila ve škole, ale nikdy jsem ji nenavštívila. Proto jsem se rozhodla pořádat poznávací zájezdy do Prahy.

6)Vaše nejoblíbenější památka/stavba?
Můžu říct, že se mi Praha strašně moc líbí jako taková. Okouzlila mě nejen svou romantikou, ale i tím, že jedním pohledem vidím architekturu od románského slohu až po současnost. Prahu bych určitě za nic nevyměnila! Nedávno jsem byla v Provence (Francie) a je úžasná, nádherná, krásná.  Projížděli jsme ji celou a je to země slunce, vína, levandule (tam voní levandule všude na každém kroku).

7)Jak se připravujete na exkurze/zájezdy ?
Konkrétně na jednotlivé zájezdy se nepřipravuji zvláště. Prahu dělám už 10 let a podnětem této exkurze je, abyste se seznámili se základními památkami.  Program už nechávám většinou stejný z předešlých let. Samozřejmě tam nesmí chybět Národní divadlo, Pražský hrad, který je hodně náročný, ale na základní poznání důležitý.

 

Děkujeme paní Samsonové za rozhovor a přejeme jí hodně dalších zážitků na jejích cestách a věříme, že se s ní určitě někdy na poznávacím nebo pobytovém zájezdu setkáme.

                                                                              Redaktoři Cihláčku

1.10.2015 (zobrazeno: 2378)
A. Bohačíková, Z. Repková

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka
Setkání budoucích prvňáčků

Ve středu 23. května 2018 proběhne setkání budoucích prvňáčků.

Třídní schůzky


Ve čtvrtek 7. června 2018 budou třídní schůzky.

Jarmark

V pátek 8. června 2018 Vás srdečně zveme na školní Jarmark.
Školní časopis