Pátek 22. března 2019
Svátek má:  Leona

Historicko-přírodovědná exkurze v Krnově

     Dne 10.5.2018 se žáci osmých ročníků vydali se svými vyučujícími vlakem na exkurzi za poznáváním do Krnova.

Toto město je zajímavé zejména svými krásnými historickými stavbami, kterými se právem může pyšnit. Osmáci obdivovali budovu Městského divadla, Evangelický kostel, zaujala je i Švédská zeď s Neptunovou kašnou v popředí a také kostel sv. Martina. Porovnávali současný stav staveb s fotkami starými i sto let. Každou památku vyfotili, aby uchovali současnou podobu staveb do budoucna.

     Všichni byli nadšení a těšili se na výšlap na Cvilín. Tušili, že je čeká nějaké překvapení a možná i odměna. Pod cvilínským schodištěm dostali úkol. Zazávodit si, kdo bude první u kostela Panny Marie Sedmibolestné. Ve zcela ohromujícím tempu vyběhli schody jako první Martin Buček a Helena Synková, kteří za své prvenství získali sladkou odměnu.

     Žáci přírodovědného semináře na Cvilíně plnili řadu úkolů, které se týkali určování světových stran a zdolaného převýšení, výšky rozhledny, poznávání rostlin a živočichů. Také objevili nejstarší strom, památnou lípu, u které zjišťovali její stáří, obvod kmene a hodnotili celkový vzhled rostliny.

     Cestou zpět se žáci vyfotili před bývalým Střeleckým domem a na náměstí obdivovali budovu Radnice. Také hodnotili celkový vzhled a uspořádání staveb na náměstí.

     Po celou dobu exkurze panovala skvělá nálada a žáci si celý den užili. Také počasí nám přálo, a tak už se těšíme na další putování, tentokrát do hor.

16.5.2018 (zobrazeno: 482)
Vlastimil Steiner, Martina Smíšková


počet obrázků: 9
kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek kliknutím se otevře zvětšený obrázek

přidat k oblíbeným položkám přidat k oblíbeným             vytisknout Vytisknout                poslat e-mailemposlat e-mailem   


Nástěnka


Zápis do 1. tříd

Zápis do 1. tříd proběhne v pátek 12. dubna 2019 od 14:00 do 17:00 hodin a v sobotu 13. dubna od 8:00 do 11:00 hodin.
Školní časopis